top of page

Що робити, якщо разом зі снігом зійшла дорога? Інструкція постраждалим водіям?

  • Основа
  • 17 лют. 2022 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 19 лют. 2022 р.

Програма Президента «Велике будівництво», яке триває вже третій рік, ніяк не захищає від сюрпризів «весняних доріг», коли вибоїни і ями спричиняють серйозні пошкодження транспортних засобів і ДТП. Для більшості водіїв давно не секрет, що дорожні служби відповідають за шкоду завдану неналежним станом доріг. Але як добитися цього відшкодування?


Постагнова ВС від 15 квітня 2019 року у справі №924/133/18

Збирайте докази з перших хвилин «по гарячих слідах».

Для цього:


1. Зупиніть і залиште пошкоджений транспортний засіб на місці події. Не слід його нікуди переміщати без дозволу правоохоронців чи страховика.


2. Викликайте поліцію за номером 102.


3. Подзвоніть в страхову компанію, якщо автомобіль застрахований.


4. З’ясуйте контакти (ПІБ та телефон) очевидців події. Домовтеся з ними про візит до нотаріуса чи суду для дачі показів про обставини події. Найперші свідки – ваші пасажири, незалежно від родинних стосунків.


5. Зніміть на відео загальний фон, автомобіль, пошкодження та стан дороги, обов’язково назвавши дату, місце і обставини ДТП, номерний знак і марку автомобіля. Словами опишіть характер пошкоджень які бачите і знімаєте. Наголосіть, що не все змозі побачити і описати.


6. По приїзду поліції беріть активну участь у складані протоколу, вимагайте складення схеми ДТП та детального опису пошкоджень.


7. З’ясуйте контакти працівників поліції, які приїхали на ваш виклик. Номер їх нагрудних камер. Перепитати чи ці камери працюють?


8. Особливу увагу звертайте на фіксацію в протоколі стану дороги, глибину ями, або іншого ушкодження дороги, відсутності чи місця встановлення попереджувальних знаків.


9. З’ясуйте в правоохоронців суб’єкта відповідального за експлуатацію дороги на якій сталося ДТП.


10. Наполягайте на складенні протоколу за ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За будь яку іншу статтю вам доведеться доводити відсутність своєї вини в судді.


11. Не соромтеся писати зауваження до протоколу, фіксуючи всі прогалини які допустив поліцейський. Обов’язково запишіть, що маєте власне відео фіксації ДТП і готові його долучити, вкажіть модель смартфону (не бійтеся - сам телефон не треба долучати до протоколу чи віддавати поліцейським).

Оцініть пошкодження у спеціалістів.

Не відкладайте з візитом до автомобільних експертів. Їх огляд, будь якому випадку має передувати ремонту автомобіля.

Прослідкуйте, що у своєму висновку автомеханічного дослідження спеціаліст докладно описав свій професійний стаж і кваліфікацію, обов’язково вказав, що підготував висновок для подачі до суду і попереджений та знає про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку.


Покличте свідків до нотаріуса.

Так-так. Кличте очевидців події до будь якого нотаріуса, який запише і посвідчить їх покази в спокійній обстановці. Такі заяви можна використовувати як доказ у справі про відшкодування збитків. Чи викликати цих людей в судове засідання вирішить суддя. Як правила суди задовольняються письмово поданими свідченнями, якщо вони належно оформлені.


Готуйте позов про відшкодування збитків завданих поганим станом дороги.

Для цього обов’язково подзвоніть до фахівці Служби комфорту споживачів.


Або, зараз запишіть в контакти вашого смартфону номер телефону адвоката Святослава Воробця +380 (97) 239 66 81 і дзвоніть при виникненні будь якої неприємної ситуації на дорозі.


Насолоджуйтеся перемогою.




Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page