top of page

Що оскаржувати: рішення комісії енергопостачальника, чи акт про порушення?

  • Owner
  • 16 лип. 2022 р.
  • Читати 2 хв

Вимога про оскарження рішення комісії електропередавальної організації про визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості, оформленого протоколом з розгляду акта про порушення, має розглядатися судом як вимога про визнання недійсним акта постачальника електричної енергії.


Простіше кажучи, можна просити скасувати рішення комісії обленерго, або облгазу, а можна вимагати скасувати акт про порушення.


Суд, однаково, буде вважати, що розглядає спір про визнання недійсним акта про порушення правил користування електричною енергією/природним назом. А результат справи буде залежати від фактичних обставин і фаховості юристів сторін.


Професійне представництво у спорах з облгазом, обленерго чи іншими комунальними службами можуть забезпечити адвокати у Львові проекту "Служба комфорту споживачів".


Вимога про скасування рішення комісії електропередавальної організації про визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості є належним способом захисту прав та інтересів відповідного суб'єкта господарювання в контексті його відносин з електропередавальною організацією.


Вимога про скасування рішення комісії електропередавальної організації про визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості є способом захисту прав та інтересів, установленим законом, оскільки таке рішення комісії, оформлене протоколом з розгляду акта про порушення Правил користування електричною енергією (не діють з 11.06.2018р.), безпосередньо впливає на права та обов'язки відповідного суб'єкта господарювання у контексті його відносин з електропередавальною організацією, встановлює обсяг і вартість недоврахованої електроенергії та створює загрозу припинення електропостачання відповідного споживача.


Велика Палата Верховного Суду відступила від правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постановах від 29 листопада 2010 року у справі N 3-30гс10, від 4 квітня 2011 року у справі N 3-21гс11, від 16 травня 2011 року у справі N 3-37гс11, про те, що рішення постачальника електричної енергії про донарахування споживачу вартості недоврахованої спожитої електроенергії є саме оперативно-господарською санкцією, а не актом ненормативного характеру в розумінні ч. 2 ст. 20 ГК України.


Детальніше про мотиви суду можна прочитати у постанові Великої Палати Верховного суду від 14.01.2020 р. у справі N 910/17955/1.


В той же час, знову, нагадуємо: Не дозволяйте припиняти електро- чи газопостачання, якщо незгодні з порушенням. Тому, що звернення до суду про негайне відновлення неможливо. Судам заборонено забезпечувати позови, шляхом зобовязання надавачів комунальних послуг до вчинення дій з відновлення лектро-, газ- чи водопостачання.

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page