Уряд дозволив будувати приватний будинок без отримання будівельного паспорта, але є умови.
- Основа
- 20 лип. 2022 р.
- Читати 2 хв
12 липня 2022 року набула чинності постанова КМУ від 24 червня 2022 р. №722 "Деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану". Документ спрощує реєстраційні та дозвільні процедури для будівництва на період дії воєнного стану та протягом деякого часу після його припинення. Зокрема, зміни відбулися у порядку декларування будівництва приватного будинку площею до 500 квадратних метрів.
На період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня припинення чи скасування воєнного стану:
1) Допускається будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 500 кв. метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки за рішенням замовника відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні, а у разі відсутності затвердженої містобудівної документації на місцевому рівні - відповідно до цільового призначення земельної ділянки та обмежень у використанні земель, визначених Законом України “Про охорону культурної спадщини” без отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Але замовник будівництва зобов'язаний звертається до архітектора або інженера-проектувальника, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Архітектор або інженер-проектувальник - забезпечує створення та/або завантаження до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з накладенням кваліфікованого електронного підпису схеми намірів забудови земельної ділянки (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо), створеної з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм і правил.
2) Запроваджено принцип мовчазної згоди, зкрема:
У разі ненадання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у встановлений законодавством строк проектування будівництва здійснюватиметься без отримання містобудівних умов та обмежень за умови дотримання вимог місцевої містобудівної документації та обмежень використання земельної ділянки згідно з в законах про охорону культурної спадщини.
Якщо протягом 30 днів орган охорони культурної спадщини не затвердить проектну документацію, вона вважається погодженою. Замовник повинен звернутися до органу охорони культурної спадщини для погодження проектної документації з використанням електронного кабінету в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.
Comentários