У Польщі дали роз'яснення щодо повторного перетину кордону українцями після 90 днів безвізу.
- Owner
- 3 черв. 2022 р.
- Читати 3 хв
Оновлено: 15 черв. 2022 р.
Kонсульство України в Гданську опублікувало у facedook важливий пост про загальні правила в’їзду до Польщі для українців, які утікають від війни. Зокрема пояснили правила в’їзду до України та повернення до Польщі українців, як вже перебувають у Польщі, утікаючи від війни. При в’їзді до Польщі кожна особа має поінформувати представника прикордонної служби Польщі про мету свого в’їзду: прибув до Польщі утікаючи від війни в Україні, чи - поїздка має ознаки регулярного прикордонного руху?
VisitUkraine.Today справедливо віділили 4 головні тези цього розяснення:
✔️ українець має право знаходитись на території Польщі легально протягом 18 місяців, починаючи з 24.02.2022, якщо метою його в'їзду є отримання міжнародного захисту (отримання PESEL UKR є підтвердженням цього та фактом реєстрації в країні незалежно від наявних проїзних документів);
✔️ якщо ви залишаєте Польщу більше ніж на 30 днів однією поїздкою (виїзди НЕ сумуються), ви втрачаєте міжнародний захист, соціальне забезпечення та, відповідно, право "пільгового" в'їзду;
✔️ якщо ви виїхали в Україну менше ніж на 30 днів з особистих/побутових питань, вас мають пустити зворотньо, АЛЕ остаточне рішення за польською Прикордонною службою (тобто 100% гарантії немає);
! Зауважте, що українські прикордонники мають право відмовити у повторному виїзді з України без закордонного паспорта (звичайного чи біометричного).
✔️ якщо ви бажаєте їхати далі до ЄС, але минуло понад 90 днів перебування, то це допустимо лише у тому випадку, якщо ви плануєте "взяти" захист іншої країни ЄС. Легальне переміщення в межах Шенгенської зони можливо за наявності короткострокової чи довгострокової візи або дозволу на проживання, виданого державою-членом ЄС.
Щодо гарантій повторного в'їзду в Польщу, якщо ваш візит в Україну тривав менше 30 днів, ось така цитата від Посольства:
"Громадянин України, в’їзд якого на територію Республіки Польща з території України не пов’язаний з військовими діями, а має характер регулярного прикордонного руху, підлягає прикордонному контролю на принципах, визначених у Шенгенському кодексі про кордони (наявність біометричного паспорта та дотримання коридору перебування до 90 днів протягом 180 днів)."
З цього можна зробити висновок, що перетинати кордон з підозрілою регулярністю ніхто не дозволить. А разові обгрунтовані поїздки в Україну та зворотньо не мають викликати жодних питань та складнощів.
І ще раз нагадаємо, що українці мають право виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, ЛИШЕ один раз. Вдруге з "внутрішнім" паспортом, ID-карткою, свідоцтвом про народження вже не випустять.
Натомість, ви можете перетинати кордон зі звичайним або біометричним закордонним паспортом, в тому числі, строк дії якого подовжено, а дитина - з закордонним паспортом (звичайним, біометричним, подовженим), або на підставі закордонного паспорта її батьків чи законних представників, до якого внесено інформацію про цю дитину.
Також, буде корисно занти, що в Україні запустили "гарячу лінію" для українських переселенців в країнах Європи, за допомогою якої вони можуть дізнатись про оформлення документів в інших країнах.
Фахівці центру "Бізнес.Дія" зможуть порадити, як оформити реєстрацію, знайти роботу чи започаткувати власну справу, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Наразі консультацію можуть отримати українці, які знаходяться в: Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччині, Словенії, Литві та Німеччині.
Центр також консультуватиме вимушених біженців на території України.
На "гарячій лінії" українські переселенці зможуть дізнатись інформацію про:
отримання необхідних документів для перебування підстави перебування на території іншої держави;
допомогу із житлом і ресурсами, підтримку з працевлаштуванням;
ведення бізнесу в країнах ЄС та як згодом повернутись в Україну.
Отримати консультацію можна за номерами телефонів:
0800333183 – дзвінки безоплатні на території України;
+48222662275 – міжнародний номер для дзвінків із території країн ЄС, плата за дзвінки стягується відповідно до тарифних умов оператора.
Comments