Роумінг для доступних дзвінків з ЄС до та з України продовжили ще на 12 місяців
- Owner
- 12 лип. 2024 р.
- Читати 2 хв

Комісія ЄС вітає п'яте продовження ще на дванадцять місяців добровільної угоди між 22 європейськими та сімома українськими телекомунікаційними операторами, щоб гарантувати, що біженці з України можуть залишатися на зв'язку через кордони.
Комісія разом з NCEC, українським національним регулюючим органом, сприяла укладенню угоди. Доступні дзвінки дозволяють тим, хто шукає притулку в Європі, зв'язатися з родиною та друзями в Україні, і навпаки. Це стало можливим завдяки підписантам, які взяли на себе зобов'язання взаємно знизити свої тарифи для підключення дзвінків через кордони.
Останні дані, надані Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC), показують, що угода була ефективною, дозволяючи операторам надавати доступні дзвінки. Оператори, які підписали Спільну заяву, як правило, отримують вигоду від взаємно нижчих ставок, ніж ті, хто не підписав, що, в свою чергу, означає, що вони можуть запропонувати своїм клієнтам нижчі збори. BEREC також зазначає, що обидва оператори з Європейської економічної зони (ЄЕЗ) та України (UA) передають переваги, що виникають внаслідок цих низьких ставок, споживачам. Оператори ЄЕЗ продовжують пропонувати безкоштовні SIM-карти біженцям, безкоштовні міжнародні дзвінки в Україну та щомісячні пакети, які можна використовувати в приймаючій країні.
На додаток до телекомунікаційних послуг, оператори ЄЕЗ надають біженцям смартфони, силові банки та ноутбуки або підтримують благодійні організації. Незважаючи на зменшення вхідного трафіку, труднощі в підтримці абонентської бази, а також необхідність інвестувати в відновлення мережі на додаток до інших негативних наслідків триваючої незаконної агресивної війни Росії проти України, оператори UA продовжують пропонувати безкоштовні або значно скорочені роумінгові послуги, орієнтовані на потреби клієнтів.
Комісія закликає всіх операторів приєднатися до угоди. Оновлений список підписантів можна знайти тут.
Наступні кроки
Паралельно Україна працювала над повним узгодженням свого законодавства з законодавством ЄС, щоб інтегруватися в зону роумінгу ЄС. Первинний закон був підписаний президентом Зеленським, і він був опублікований в Офіційному журналі України 19 червня 2024 року, тоді як вторинні закони ще мають бути прийняті. Після того, як Україна повідомить про своє повне узгодження, яке очікується в найближчі місяці, Європейська комісія оцінить відповідність національного законодавства. За умови позитивної оцінки, схваленої державами-членами, а також остаточного рішення комітету асоціації Україна-ЄС, Україна стане частиною зони роумінгу ЄС, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу.
Передісторія
Оператори зв'язку, що базуються в ЄС та Україні, вперше підписали спільну заяву про свої скоординовані зусилля щодо забезпечення та стабілізації доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною у квітні 2022 року. У квітні 2023 року комітет асоціації Україна-ЄС прийняв пропозицію Комісії щодо приєднання України до правил роумінгу ЄС.
Comments