top of page

Кому потрібне банкрутство фізичних осіб у Львові?

  • Owner
  • 23 січ. 2022 р.
  • Читати 5 хв

Оновлено: 12 лют. 2022 р.

Виконання взятих на себе обов'язків є загальновизнаною нормою суспільних відносин. У сфері фінансів це - особливо важливо. Але коли стає зрозуміло, що виконати всі зобов'язання неможливо, варто розглянути правові механізми виходу з “боргових ям”. Наявність боргів у фізичної особи не є приводом для відчаю, адже чинне законодавство України встановлює порядок відновлення платоспроможності фізичної особи, або визнання її банкрутом. Таким чином держава оберігає нас від жадібності і лихварів.


Пропонуємо Вам розглянути варіант, при якому людина, з тих чи інших причин, назбирала борги, для прикладу, оформила кредити які не змогла повернути. Ітакі борги з кожним днем збільшуються за рахунок нарахування відсотків за отриманими кредитами та нарахуванням штрафних санкцій. В певний момент стає зрозуміло, що виконати свої зобов'язання перед банками та іншими кредиторами стає неможливо. В такій ситуації, адвокати нашої компанії радять розглянути процедуру банкрутства фізичної особи, яка передбачена Кодексом України з процедур банкрутства.


Як оголосити банкрутство фізичних осіб, як стати банкрутом.
Інфографіка від obozrevatel.com

Якщо грамотно організувати цей процес, користь буде для всіх сторін: кредитори (часто їх буває кілька) економлять час та кошти на організацію стягнення боргу; а боржник має можливість зберегти психічне здоров'я та отримує шанс подолати фінансову трагедію і повернутися до нормального життя.


Згідно визначень наведених у вищезгаданому кодексі, банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.


Служба комфорту споживачів” пропонує розглянути всі плюси та мінуси такого банкрутства, а також короткий порядок дій які вчиняються при визнанні фізичної особи банкрутом.


До плюсів такої процедури можна віднести можливість особи зупинити стягнення коштів кредиторами, нарахування відсотків за кредитами, нарахування штрафних санкцій, вирішити питання погашення боргів (їх реструктуризацію, списання, зміну способу погашення). За результатами такої процедури борги будуть погашені, або списані повністю.


До мінусів такої процедури слід віднести обов'язок особи повідомляти про свою неплатоспроможність при укладенні договорів іншу сторону, протягом 3 років з моменту визнання банкрутом особа не може вважатись такою, що має бездоганну ділову репутацію і не може швидше ніж через 5 років ініціювати справу про свою неплатоспроможність. Також до мінусів можна віднести оплату роботи арбітражного керуючого, сплату судового збору та неможливість відчуження свого майна.


Звертаємо Вашу увагу на те, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою самого боржника.


Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:

1) розмір прострочених зобов'язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов'язань упродовж двох місяців;

3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;

4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов'язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).


З моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника:

1) пред'явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом;

2) арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду;

3) припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов'язаннями боржника;

4) здійснення корпоративних прав боржника та реалізація майнових прав відбуваються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом;

5) вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів;

6) строк виконання всіх грошових зобов'язань боржника вважається таким, що настав;

7) будь-яке відчуження та розпорядження майном боржника здійснюються виключно в порядку, передбаченому цим Кодексом.


В подальшому суд вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів, тобто судом строком на 120 днів вводиться заборона на стягнення з боржника боргів в тому числі за виконавчими провадженнями, стягненням боргів по податках, зупиняється нарахування штрафних санкцій та інше.


Дія мораторію не розповсюджується на:

1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи;

2) виплату та стягнення аліментів;

3) виконання вимог за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення;

4) задоволення вимог кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника відповідно до затвердженого плану та у процедурі погашення боргів боржника відповідно до цього Кодексу.


Після цього запроваджується план реструктуризації боргів для відновлення платоспроможності боржника.


Реструктуризація передбачає можливість зміну способу виконання зобов'язань, розстрочки виконання таких зобов'язань, прощення боргів, зміни строків повернення таких боргів з метою відновлення платоспроможності боржника.


З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.


Не підлягають реструктуризації борги боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.


Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права:

1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;

3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.


Не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.


До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.


Окрім цього, борги можуть погашатись і за рахунок майна фізичної особи - боржника.


У випадку належного виконання плану реструктуризації боргів боржника господарський суд приймає рішення про закриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв'язку з виконанням боржником плану реструктуризації боргів.


У разі закриття провадження у справі у зв'язку з виконанням плану реструктуризації боргів настають наслідки, щодо звільнення боржника від боргів.


Однак, фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов'язку повернення непогашених боргів, а саме:

1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи;

2) сплати аліментів;

3) виконання інших вимог, які нерозривно пов'язані з особистістю фізичної особи.


Протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.


Також протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов'язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів.


В будь якому випадку, якщо у Вас виникнуть питання щодо процедури банкрутства фізичної особи, звертайтесь до адвокатів “Служби комфорту споживачів”, які з радістю нададуть Вам більш детальну консультацію з цього питання.


Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page